Hiteles és nem hiteles tanúsítvány

Az SSL tanúsítványokat a hitelesítő hatóság alapján hitelesekre (megbízható) és nem hitelesekre (nem megbízható) oszthatjuk. A hiteles hitelesítő hatóságtól származó tanúsítványok alkalmazásának fontossága a felhasználók böngészőjében való hibátlan működése miatt fontos, valamint a magasabb fokú hitelesítő, ellenőrző folyamat még tovább növeli a bizalmat.

Az SSLmarket kínálatában szereplő összes tanúsítvány hiteles, megbízható és nem okoz hibát a bebiztosításnál. A webhelyére érkező látogatók nem fognak kapni semmilyen figyelmeztető üzenetet az SSL megbízhatatlanságról vagy biztonság hiányáról.

Különbség a hiteles és nem hiteles SSL/TLS tanúsítvány között

Nem hiteles, nem megbízható tanúsítvány

A nem hiteles, megbízhatatlan SSL tanúsítvány onnan ismerhető fel, hogy amikor egy látogató az Ön oldalára lép, ahol az adatátvitel titkosítása egy ilyen tanúsítvány segítségével történik, akkor automatikusan megjelenik egy figyelmeztetés, amely arra hívja fel a látogató figyelmét, hogy a tanúsítványt egy nem hiteles, nem ellenőrzött és megbízhatatlan hitelesítő hatóság állította ki, és ezzel együtt egy kérdés is megjelenik, hogy a látogató használni szeretné-e ennek ellenére továbbra is ezt a tanúsítványt.

varování o nedůvěryhodnosti certifikátu
Amennyiben a látogató továbbra is folytatni szeretné, akkor megkezdődik a kommunikáció titkosítása az adott megbízhatatlan tanúsítvány segítségével.

Megbízhatatlan tanúsítvány a rendszer céljai számára használható, mint például az RDP protokoll (Távoli asztal). Ha a tanúsítványt a rendszer vagy egy felhasználó állítja ki, akkor self-signed tanúsítványnak nevezik. Ezeket a tanúsítványokat az IIS szerveren is lehet használni, viszont a fent említett megbízhatatlansági hiba megjelenítésével együtt.

Hiteles, megbízható tanúsítvány

Hiteles, megbízható SSL tanúsítványt a megbízható (Trusted) hitelesítő hatóság állít ki, mint például a Symantec, Thawte vagy a GeoTrust, amely hatóságok SSL-jeinek használata a látogatót nem zavarja, ugyanis nem jelenik meg semmilyen hibaüzenet. Általában 2048b-es tanúsítványról van szó, melyet az asztali számítógépek és mobil eszközök böngészőinek 99,3%-a automatikusan felismer.

A hitelesség, megbízhatóság a látogató böngészőjében ún. bizalomlánc segítségével van biztosítva, amikor az Ön tanúsítványa a hitelesítő hatóság gyökértanúsítványával van közvetve kiállítva, amely a rendszer részét képezi. Ezt a megbízhatóságot biztosító kapcsolatot Intermediate tanúsítványok közvetítik, amelyekből több is lehet.

tanúsítvány bizalomlánca
Hasznos volt Önnek ez a cikk?